Марафон зайшов важко. Біг його “з дивану”, тому на рекорд не розраховував. Офіційний час – 3:26. Пробіг на залишках підготовки до UTMB, який фінішував за місяць до того. Між двома гонками 2 пробіжки на 15 км =) У трейловий пояс (на фото) поклав гелі, батончики, і купу зайвого барахла, включно з медикаментами. Досвід трейлраннінгу дається взнаки!

Бігти марафон красивим Києвом – задоволення

Два роки тому я пробіг 2 марафони за 3:32 та 3:33, після чого припинив бігати асфальт, бо вирішив, що це мій максимум. Було кілька тренувальних половинок, коли ти не можеш себе мотивувати пробігти “довгу”, і купуєш стартовий, аби зробити це. Влітку випадково фінішував марафон за 3:09, а на даний забіг мав мету вибігти з 3:30 та наблизитися до офіційного рекорду півмарафонa – 1:37. Я бігав 21.1 км швидше, але тільки у рамках марафонських дистанцій. Результат першої половини – 1:33. Після 30-го км почалися передвісники судом, тому уповільнився, аби дотягти до фінішу, результат – 3:26. Коли відчував, що судоми зовсім поряд, переходив з бігу на ходьбу. Ізотоніки на пунктах харчування не вирішили проблему. Жодна їжа не замінить тренувань!

Співаємо гімн України перед стартом

Холодна погода з дощиком, зазвичай, допомагає легше дістатися фінішу. Серед бігових футболок обрав стартову UTMB від Columbia, бо вона набагато тепліша. День старту пройшов як завжди:
1. Біг у стартове містечко, бо проспав. Розминка вдалася!
2. Випив кави з автомату у Метрограді, бо кав’ярні переповнені вболівальниками. Профіт: кава у автоматі 10 гривень, а не 30!))
3. Ледве встиг протиснутися до камер схову, як лунає заклик займати стартовий коридор. Не встиг замерзнути!
4. Кілька хвилин у стартовому на розтяжку, одночасно заспівали гімн, і старт!

Маршрут марафону – дуже красивий. Можна побачити Подол та правобережжя з різних кутів. Раптом виявилось, що я не так гарно знаю лівий берег, бо багато краєвидів я побачив вперше! Маршрут у одне коло, коли можна вивчити місто за одну пробіжку, це те, за що я люблю європейські старти. Київський марафон насправді можна вважати європейським! Навіть гелі SiS роздавали безкоштовно, але у меншій кількості, ніж GU у Барселоні.

Традиційний відпочинок на газоні після фінішу

Марафон у серпні, коли я був у формі – перша половина 1:34, друга – 1:35, 3:09 офіційний фініш. Зараз перша половинка 1:33, виходить, це не випадковий результат. В 2020 треба вибігти марафон з 3-х годин та половинку з 1:30.

Мої екологічно свідомі друзі були у шоці, що кожному учаснику дали:
1. Поліетиленовий мішок (великий)
2. Ізофолію на фініші
3. По 2 браслети
Все не могли зрозуміти, навіщо стільки сміття генерувати. Як на мене, то лягти відпочивати після 42.2 км на газон, закутатись у ізофолію, та почитати коментарі та лайки з постів про початок марафону – воно того вартує. А суха одежа, що зберігається у великому поліетиленовому мішку під час дощу, рятує здоров’я та гаджети, які ти залишив на старті. Можливо, пак на коротші дистанці і варто зробити меншим. Нафіга видавати стільки пластику людині, що біжить 3 км?

Після відпочинку підтягнувся на віче “Ні Капітуляції”, аби підтримати тиск на президента. За день до старту були сумніви, чи ці 2 заходи можна совмістити, та чи не заважатимуть вони один одному, але все пройшло файно та без сюрпризів.

Віче “Ні Капітуляції” на майдані після фінішу

Після віче сходив з друзями в кінотеатр на “Джокера”, потім до ночі ми сиділи за пивом. Розмовляли про подорожі та трейловий біг. Сімейна пара, що пробігла перші 10 км на ювілейному 10-му марафоні, вже планує готуватися та пробігти трейлову дистанцію у Каппадокії.

Гарний насичений день вийшов. Такі дні можна буде пригадувати холодними зимовими вечорами чи на старості. Було все: адреналін, спорт, активізм, кіно, зустріч з друзями, яких ти знаєш по правозихисній діяльності, якою перестав займатись ще 5 років тому!

Маршрут марафону