•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Кожен марафонець, який хоче йти далі, має два шляхи: ультрамарафон чи тріатлон. Спочатку вибрав останнє, але ніхто не виявив бажання навчити крутити педалі, тому айрон мені не світить =)

Старт Ультрамарафону. Я знайшов богіню, за дупою якої бігтиму!

Старт Ультрамарафону. Я знайшов богіню, за дупою якої бігтиму!

В планах на 2017 я мав 2 бігові мети:
1. Півмарафон у Харкові, 30 березня
2. Ультра у Карпатах, серпень.

Півмарафон Харків Фініш

Півмарафон Харків – Фініш

Про те, як я дійшов до ультри, будуть інші пости. А поки що… мене чекав бомбезний тиждень:
1. Півмарафон у Одесі
2. Концерт Evenescence наступного дня у Києві
3. Атлас Вікенд, 5 днів туси, через день відпочинку
4. Ультрамарафон у неділю

Ускладнювалось усе тим, що я мав травму коліна, яка вже місяць не давала нормально бігати. Окрім того, тренер відповів на питання щодо підгтовки як: “Ніяк, я проти такого безумства,”, відбулась дискусія, де мене заклеймили ідіотом. З іншого боку, 50 км – це марафон + 8км… Ніби небагато, і я став сильнішим за 2 місяці, коли пробіг свій перший марафон. Час половинок це засвідчує: 1:55, 1:45, 1:41. До того ж, я жер Гербалайф, який має допомогати стати питривалішим.

Спортивне харчування для витривалості

Спортивне харчування для витривалості

Одеса пройшла вдало, по лічніку пробіг, 1:38, але це був найтяжчий старт року! Неділю закінчив ня пляжі. Найспекотніший старт літа, травми не заважають, все супер! Тиждень до головного старту на відновлення.

Півмарафон у Одесі - душова

Півмарафон у Одесі – душова

В понеділок зажигала Емі Лі, яку люблю усім серцем. Вівторок – робота годин 15, а потім життя як зебра: фестиваль-робота-фест 4 доби поспіль, нарешті субота. У Києві дощі, на фесті відвідав лише пару-трійку концертів

Amy Lee Kyiv Stereo Plaza

Amy Lee Kyiv Stereo Plaza

Ранок перед стартом. Домовився з будильником Олею, що вона розбудить секасом по телефону. Ця блонда підставила, на моїй фразі “я положил ладонь на твою грудь”, положила трубку. Ппц. Не зміг прокинутись і за 30 хвилин душу, вибігав з готелю вже запізнюючись, не маючи часу на розминку. На фото вид з готелю, театр на Подолі, сонце припікає вже о 6 ранку =(

Вид з балкону на Андріївський узвіз о 6 ранку.

Вид з балкону на Андріївський узвіз о 6 ранку.

В магазинах 2XU Києва не було гелей, довелось купувати порошки Роктан, які треба бодяжити у 600 мл води та пити під час руху. Залив один, взяв баклажку у руку, та побіг собі на Труханів і ледве встиг за 3 хвилини до старту. Розминка за 120 секунд та старт. Мій пак виглядав як на фото, з баклажкою води я пробіг 44 км (останні 6 без води, бо закінчилася на пункті гідрації)

Ультрамарафонський стаф. Насправді, з собою довелось взяти навіть більше речей

Ультрамарафонський стаф. Насправді, з собою довелось взяти навіть більше речей

На моє щастя, знайшов богіню серед учасників на 50 км. Зазвичай, богіні біжать з норм пейсом 5-10 км, але це надихає продовжувати вже самому. У богіні має бути не тільки гарна дупа, але і хвостик… Під час бігу він скаче, показуючи, що “не москаль”, і я починаю медитувати, споглядаючи на хаос у волоссі. А якщо опустити погляд нижче, то взагалі рай =)

Богіня та її ескорт

Богіня та її ескорт

Як на зло, прокинувся біль у коліні десь на 5-му км. Тихий, ниючий, а після зупинок він ставав нестерпним. Кожні 8 км пункт харчування, десь хвилину я їв та пив, а потім скакав на одній нозі наступні 500 метрів, а після цілого км вже міг відштовхуватися обома ногами. Щодо траси:
1. Коло 8300 метрів, фактично дорога по лісу 4150 м туди-назад.
2 По дорозі їздили роллери, велосипедисти, авто та навіть маршрутки!!! Кожного разу, коли обганяв автобус, я наспівував пісню Скрябіна “Маршрутка” =)
3 На пункті гідрації під мостом була лише вода та льод
4 На пункті гідрації на старті була вода, кола, ізотоніки, льод, фрукти
В результаті, перед стартом прискорюєшся, добігаєш до їжі, жереш, що коштує тобі десь 1-1.5 хвилини, і біжиш собі далі

За місце під сонцем, тобто дупою богіні, довелось штовхатися. Інколи конкуренти мене відтискали.

За місце під сонцем, тобто дупою богіні, довелось штовхатися. Інколи конкуренти мене відтискали.

Пробігти без води 4 км у спеку для мене неможливо, тому на кожному пункті я брав баклажку та пив її наступні 3 км. Як результат, почалися судоми у руці (лікоть) на 27-му км. Харчування розрахувавати довелось:
1. перші 40 хвилин зі старту пив Роктан з готелю,
2. на 1:30 з*їв вафлю GU,
3. на 2:30, десь 27-й км, з*їв гель та забодяжив сольові таблетки
4. на 34-му та 42-му км бодяжив Роктани на пунктах харчування

Біг з водою у руці 50 км

Біг з водою у руці 50 км

Зазвичай, я бігаю голодний, снідаю кавою, а їжа вже після фінішу. Так було на усіх стартах, організм ще спить. Порошки GU пробивають на їжу, тому кожні 8 км я пив пару стаканів коли та з*їдав 1-2 банани. Після 25 км я відколовся від богіні та пішов у відрив. На 30-му км відірвався на 100 метрів, жалкував, що втратив можливість медитувати останні 4 км (!), але за наступні 4 км дистанція виросла до 0.5 км, на фінішному колі я перестрів Настю на 48-му км (у неї був 44-й).

Третє коло, десь 20-й км. Хлопці почали рвати вперед, а я познайомився з красунею =)

Третє коло, десь 20-й км. Хлопці почали рвати вперед, а я познайомився з красунею =)

27-й км, почалися судоми, смакую єдиний гель

27-й км, почалися судоми, смакую єдиний гель

25-й км, коли я вирішив йти у відрив від шалено гарячою дупки

25-й км, коли я вирішив йти у відрив від шалено гарячою дупки

Ціна ультри для мене – один втрачений ніготь, що почорнів, один тверезий фестиваль, та один день, коли ти ненавидиш сходи, особливо вниз =) Нема шалених фоток з концерту The Prodigy та інших команд, бо тусив тверезо =), але є така фотка учасників першої Київьскої ультри з моєю мордашкою:

Учасники Першого Київського Ультрамарфону

Учасники Першого Київського Ультрамарфону

ПС Компашкою бігати легше. В нашій було 2 офіційні бігуни, решта бігла у форматі “фрі ран”, тобто без медалі, чіпу та занесення у фінішний протокол. Настя та я мали годинника і контролювали швидкість групи, бо мета було вибігти з 5 годин, а це пейс 5:30. Бігли рівно, бо обидва контролювали процес. Одному складніше, і пейс скакав від 5:00 до 6:00. Останнє коло, 8 км, я разів 5 преходив на шаг. У пейсі цього не видно, бо 100 метрів пішки це пейс 8:00, наступні 900 по 5:30, і загалом км подолано за 5:30-40. На останньому пункті гідрації не було води, але був льод та губки. Мабуть, з хвилину чи дві пив воду з тазика за допомогою губки. Не допомогло.

Андрій, хлопець у синій футболці, пробіг 100 км: 50 з пейсом 5+, 25 по 6+, останні 25 пройшов пішки (пейс 8-10). Апдейт: Андрій сказав, що він біг усю 100-ку, бо під час ходьби біль набагато сильніший, ніж під час бігу, але він стояв подовгу на пунктах гідрації, тому пейс по 10. Цікаво, чи зміг би я? Схоже, що челлендж ексептід, і наступного року я бігтиму ультру 100 км =) А поки шукаю компанію на ультру в Карпатах. Гоу разом 11 серпня!

Лежимо на пляжі. Пробігли 250 км на чотирьох =)

Лежимо на пляжі. Пробігли 250 км на чотирьох =)