•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Фотки шукаю)

О першій ночі зі сцени пролунали страшні слова: розпочинається напад на майдан. Стало страшно, але проти загрози становлення міліцейської країни гуртуються швидше, ніж від інших проблем, і побігли дівчата на барикади. За ними підтягувалися хлопці, і роздавалися крики Руслани зі сцени: «Дівчата, повертайтеся до сцени, а хлопці нехай боронять свободу майдану та України». Кожні 30 хвилин майдан з барикадами співали «Лєнта за лєнтою» та гімн держави, і кожні 30 хвилин на майдані ставало на декілька тисяч більше людей, бо перекрити всі підступи до майдану не вдалося багатотисячному війську у шоломах, як у фільмі «Зоряні війни» вони оточували, штурмували у космічних шоломах, відтискали та били людей, але людей ставало ще більше! І вранці армія темряви відступила. Чому ми вистояли? Бо розуміли, що майдан має усі шанси стати останнім, а за право вийти на протест треба змагатися! Щоб діти та онуки мали можливість висловитися стояли з одного боку, за мізерну зарплату – з іншого, і сила людей зітила окупантів, і змусила їх піти. Цей бій було виграно, бо єдналися ультраси Металісту та Карпат, дівчата зі Львову та Київа у лаві, і не можна було силам темряви дати побити знову дівчат, бо козацька доля  – боронити) або «мій лицарський хрест»

Кияни, які підтягувались, стояли рядами, як глядачі, але кількість лав глядачів тиснула на тих, хто був попереду, вимагаючи дій. Афганців беркут знешкодив доволі швидко, відтіснивши їх до барикад.

Україна – не Росія, у Москві на Болотній площі, до стояли 100 тисяч людей, міліція побила сотню, і всі розбіглися. На майдані, навпаки, з кожним побитим прибували сотні небитих киян.

Після афганців стали попереду барикад діти, і кийки зникли у перших рядів буркуту, але ними працювали дуже добре у наступних лавах. Так само систематично працювали і кулаки, удари по ногах та інших частинах тіла, які не бачили відеокамери згори. Багато хто оцінив би наявність щитків та іншого захисту, але хто зі студентів був готовий до активного відстоювання власних позицій? Я таких не бачив))) Дітей били, на їх місце виходили інші, година за годиною, до ранку, поки сонечко не змусило  – ммм, а хто боїться сонячного світла – їх піти під аплодисменти побитих майданівців.

Пригадую смішані відчуття, коли беркут прорвав другу барикаду та став з бусами ланцюгом позаду, на початку Інститутської. Беркут попереду, беркут позаду. Якби почали месиво, як 31 листопада, то крові на снігу було б багацько. Натомість беркут охороняв мародерів, які грабували намети на Хрещатику. Кажуть, вперше в історії вкрали навіть особисті речі протестувальників. Раніше рюкзаки та сумки з наметів складали на тротуарах, а решту забирали комунальники. Цього разу традиціям зрадили, можливо, комунальникам заборгували зп, і вони спіздєлі телефони, косметику, чай та каву? Блін, могли б вийти на майдан до решти, кавою та чайком би їх пригостили, нащо заради напоїв ставати крадієм? Цікаво, що між наметами стояли біо-туалети, але їх не вкрали. Цікаво, їх власники дали відкат беркуту чи гімно не треба комунальникам?

На чергуванні самооборонці забирають горілку у киян, бо на території майдану сухий закон. Кияни протестують, але горілку віддають. У наметах починаються дискусії, може, її вилити? Як треба використати горілку, аби не пити? Мені вона допомогла – дезинфікували рани від кийків беркута, а ви яке застосування запропонуєте ви?