Після організації діалогу у Харкові “Сьогоднішня ситуація в Україні: у пошуках порозуміння”, який пройшов в рамках першого форуму Євромайданів, я долучився до організації наступної зустрічі, яка відбулася 23 січня у Київі у приміщенні церкви (на самом деле ничем не помог, но присоседился! – прим. авт.). Звісно, після того, як ми ховалися по криївках – церквах у Харкові від тітушок, проведення у приміщенні церкви діалогу мало дуже символічне значення. На щастя, було лише 2 учасники, які це зрозуміли. Для решти це було звичайне місце зустрічі, де можна почути партнерів та відповісти на власні складні питання. Деяких учасників я зустрічав раніше – НУОшники, яких на час проведення діалогу можна було сміливо називати “іноземні агенти”, знайдуть місце для демагогії на запах))) Думаю, у них є чуйка)))

Принципы диалога по Ф4Ф

На жаль, початок дискусії не видався вдалим – учасникам було що сказати, і вони використали цю можливість на 100%. Розказавши, що вони думають з приводу ситуації в Україні, вони пішли геть))). Залишились за круглим столом: програміст, ПМ, психолог, батюшка, історик, правозахисник, державний бюрократ та медійник. Як виявилось, така солянка є надзвичайно смачною, бо діалог відродився і дав надзвичайні плоди. Учасники висвітлювали тренди майдану з висоти власного досвіду, оскільки сфера діяльності відмінна, то і розуміння виходів з сьогоднішньої ситуації відмінне, тому діалог перейшов у глибинне, місцями філософське, русло. Я дійшов висновку, що реагувати на зовнішні чинники не варто, і вся історія України тому приклад, ми маємо виховувати суспільство, починаючи з себе, крок за кроком, день за днем, і у перспективі 10 років отримаємо геть іншу країну.

На діалозі були як прихильники євромайданів, так і прибічники антимайданів, знайти спільну мову вдалось лише відсторонившись від особистих симпатій, коли всі намагаються думати як державники. Не всім це сподобалось, бо відсторонитись від ситуації, залишити емоції та негативний досвід осторонь не така легка справа, як здається. Усі спроби налагодити діалог з точки зору сьогодення, з емоційним окрасом, не дали результатів.

Участники диалога

Мої очікування від зустрічі перевершені: коли питання висвітлює громадський активіст зі своєї колокольні, підключається священник з святим письмом, його перебиває історик з власним баченням, а закінчує правозахисник з менеджерами, то складається динамічна картина світу, і шляхи розвитку українського суспільства стають менш очевидними. Складена мозаїка  – цілісна картина – показує ролі кожного відповідального громадянина, ті дії, навички та мотивацію, які можуть змінити життя в Україні

Наступний діалог відбудеться 30 січня у Київі, деталі та форма реєстрації за посиланням